Boomers and Gen-X Double Their Bitcoin Investment, Recording More Growth than Millennials & Gen Z

Globalna pandemia doprowadziła do bezprecedensowej zmiany w sposobie myślenia inwestorów dzisiaj, co może być „silnym argumentem za wybuchem Bitcoin Trader„, ponieważ Boomers i Gen-X nadal są właścicielami ogromnej większości bogactwa.

Strona główna Bitcoin News Bitcoin Innovation

Według badania przeprowadzonego przez Mode Banking, „inwestycje w Bitcoin podwajają się co miesiąc od lutego wśród Boomerów i Gen-X, sygnalizując szersze zastosowanie kryptografii“.

Zainteresowanie Bitcoinami zawsze było znacznie silniejsze w młodszych grupach wiekowych niż w starszych, ale ostatnio Boomers, te z lat 1946 – 1964, również szczególnie interesują się BTC.

Jak informowaliśmy, firma świadcząca usługi finansowe Bitcoin, River Financial Inc., podała, że Baby Boomers ma ponad 55 lat, co stanowi 77% jej wzrostu od marca, co po części było „inspirowane bezprecedensową interwencją pieniężną Rezerwy Federalnej“.

Mode znalazł również początkowy wzrost inwestycji w BTC w marcu, podczas COVID-19, który w tym samym czasie rynki światowe załamały się i kraje zostały zamknięte. „Wraz z rozwojem globalnej pandemii, Boomers i Gen-X zaczęli przyspieszać swoją ekspozycję na BTC na platformie Mode’a“, czytamy w raporcie londyńskiej firmy fintech.

Źródło: Mode Banking
W lutym, w miesiącu poprzedzającym 19. rok życia, obie grupy wiekowe zainwestowały 2,24x więcej w BTC w marcu, 4,49x więcej w kwietniu, a w maju oszałamiające 8,88x więcej niż w lutym.

„Uważamy, że są to bardzo interesujące wnioski, (…) potencjalnie mogą one ujawnić bezprecedensową zmianę w sposobie myślenia inwestorów w wyniku globalnej pandemii“ – powiedział Janis Legler, dyrektor ds. produktów w spółce Mode.

Boomers Closing the Gap
Tysiąclecia, te urodzone w latach 1981 – 1996, a Pokolenie Z w latach 1997 – 2012 zdominowały inwestycję w Bitcoin, rosnąc o 118% miesiąc do miesiąca przed COVID-19 i 125% podczas pandemii koronaawirusa.

W styczniu i lutym inwestycje Bitcoinów starszych pokoleń rosły dwukrotnie wolniej niż młodszych – 61% w porównaniu z Generacją X i Generacją Z.

Jednak w okresie pandemii Boomers i Gen X (1965-1980) przyspieszyły swoje inwestycje w BTC na poziomie 107%.

Źródło: Mode Banking

„Bitcoin staje się popularny wśród wszystkich grup wiekowych i co tydzień jest popierany przez większą liczbę mainstreamowych inwestorów. Spodziewaliśmy się, że Tysiąclecie będzie kontynuowało zakupy w kryptokursach, ale widzieć jak bardziej doświadczeni inwestorzy również stają się coraz bardziej zainteresowani Bitcoinem, jest niezwykle obiecujące dla rozwoju branży“, powiedział Legler.

Według badania, globalna pandemia, krajowe blokady i kryzys gospodarczy mogą „na zawsze“ zmienić nastawienie inwestorów do pieniędzy i bogactwa.

Z drukarek pieniędzy z różnych krajów idzie brrrr…, ogół społeczeństwa stara się znaleźć sposoby na ochronę ich bogactwa. Jest to również widoczne w gwałtownym wzroście globalnego zainteresowania „Gdzie inwestować“.

Bycie tech-savvy, Tysiąclecia i Gen-Z mają doprowadzić do przyjęcia bitcoin. Jednakże, Boomers i Gen-X dostanie się do Bitcoin może być „silnym argumentem za Bitcoin do wybuchu“, ponieważ nadal są właścicielami zdecydowanej większości bogactwa, stwierdza raport.